hikmetyavas

TARİKAT VE CEMAATLERİN, EVLİYALIK TASLAYAN ŞEYH VE HOCA EFENDİLERİN PENÇESİNDEN YAKAMIZI KURTARAMAZSAK…

 Aklı başında insanlar, şu soruları soruyorlar;

 a. Bir ilahiyat profesörü, nasıl olur da ilkokul mezunu bir imamı Mehdi olarak kabul edip onun ayaklarına kapanıp öper?

b. Üniversite bitirmiş bir hukukçu, nasıl olur da ilkokul mezunu Fetullah’ın isteklerine göre karar vererek masum insanların canını yakar?

 c. Bir üniversite profesörü, nasıl olur da “Fetullah’ın köpeği olurum” der?

 d. Bir polis, nasıl olur da Fetullah’ın isteğiyle sahte belge üretip Ordusu’na kumpas kurar?

 e. Bir subay, nasıl olur da kendi halkına ateş eder ve Meclisini bombalar?

 Eğer siz devlet olarak fakir fukaranın çocuklarına sahip çıkmazsanız ve bu çocukları tarikat ve cemaatlerin eline bırakırsanız, bu tarikat ve cemaatler;

 1. Kendi dini yorumlarını, İslam’ın tek doğru yorumu gibi küçücük çocukların beyinlerine işlerler. Kendileri dışındakileri din dışı yaftalayarak “Tekfir” yani kâfir ilan ederler.

 2. Bu tarikat ve cemaatler; Kuran’ı değil, kendilerini dinin merkezine koydukları için çocukları İslam’a değil kendilerine çağırırlar. Kendi Şeylerini veya hoca efendilerini kutsayıp evliya mertebesine çıkarırlar.

 3. Rüyasında Allah ile konuşan ve Peygamberle sohbet eden evliya mertebesindeki şeyhinizin veya hoca efendinizin sözünden çıkarsanız şeyhiniz şeytan olur ve cehenneme gidersiniz diyerek küçücük beyinleri yıkarlar.

Şeyhini evliyalaştıran ve kutsallaştıran birisi, emri kimden alır? Şeyhinin tek bir tebessümüme tüm varlığını feda edecek hale gelmiş insanlardan bahsediyoruz.

Hangi tarikat ve cemaatin; Hangi bakanlıkta, hangi devlet kurumunda, hangi üniversitelerde ve hangi sivil toplum kuruluşlarında çöreklendiğini bilmeyen var mı? Hangi siyasetçinin; hangi tarikat veya cemaatin müridi olduğu ayan beyan ortada değil mi?

Hani, Kuran’ın emrine uygun olarak işi ehline verecektik? Kerameti kendinden menkul din tüccarı tarikat ve cemaatlerin, evliyalık taslayan şeyh ve hoca efendilerin, şeyhine kul ve köle olmuş siyasilerin pençesinden yakamızı kurtaramazsak, Allah adıyla aldatılmaya devam ederiz.

BÖYLECE GÜZEL ÜLKEMİZİ KENDİ ELLERİMİZLE PARAMPARÇA EDER VE KENDİ HALKINA SİLAH ÇEKEN VE KAFA KESEN İŞİD ZİHNİYETLİLERİN ELLERİNE BIRAKIRIZ…

Reklamlar

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: