hikmetyavas

Şubat 16, 2011

ASKER EŞLERİNE ÇAMUR ATMAYA ÇALIŞAN YARATIKLAR

Filed under: Köşe Yazılarım ( Denemeler ) — hikmetyavas @ 10:22 pm

ASKER EŞLERİNE ÇAMUR ATMAYA ÇALIŞAN YARATIKLAR

Türk Ordusuna kin ve nefret dolu bazı medya mensubu, akademisyen, bölücü, din tüccarı ve siyasetçilerin, Türk askeri yanında asker eşlerine de çamur atmaya çalıştıklarını esefle izliyorum. Bu kapsamda;

1.     Sanki İslam Dini kendi tekellerindeymiş gibi, asker eş ve çocuklarının dindarlıklarını sorgulamaya yelteniyorlar.

2.     En ahlaksız yöntemlere başvurarak; subay, astsubay ve general eşleri arasına nifak sokmaya çalışıyorlar.

3.      Orduevlerinde yapılan yemek servislerini bile gündeme getirecek kadar süflileşebiliyorlar.

Asker eşleri, kocalarının uğradıkları iftira ve saldırılardan dolayı acı çekiyorlar ama dimdik ayaktalar. Bu bir onurlu duruştur. Çünkü eşler üzerinden askere saldırmanın en aşağılık yöntem olduğunu biliyorlar. Anaya, bacıya, eşe velhasıl kadına saygısı olmayan bu gibi yaratıkların, ne yazık ki Türkiye’nin ürünü olduğunu biliyor ve insan yerine koyup ciddiye almıyorlar.  

Asker eş ve çocuklarını esas üzen; şu veya bu şekilde Orduyla ilişiği kesilmiş bazı kişiler ile ( sayıları tek tük de olsa) akıllarınca nemalanmak için iktidara selam çakmaya çalışan bazı eski askerlerin, bir zamanların silah arkadaşlarının eşlerine dil uzatacak kadar utanma, arlanma ve vefa duygularını kaybetmeleridir. 

Tetikçilere ve nemalanmak için akıllarınca iktidara selam çakan ve arkadaşlarını arkadan hançerleyen hayâsızlara sesleniyorum. Çekin ellerinizi ve dillerinizi asker eş ve çocukları üzerinden. Yarın, bugünün iktidar sahipleri çekip gider.  Bugün iftira ve çamur attığınız ve peşinen suçlu ilan ettiğiniz askerler, namuslu hukukçular önünde büyük bir olasılıkla aklanırlar. Beraber yaşadığınız ve ihanet ettiğiniz insanlarla baş başa kaldığınız gün, yüzlerine bakacak bir dost bulamazsınız.

Hikmet YAVAŞ (İZMİR)

Hikmetyavas@gmail.com

Reklamlar

1 Yorum »

  1. Asker eşleri kocaları için adalet arıyorlar buna saygı duyarız ama hatırlarsanız yapılan haksızlıkları protesto amaçlı astsubay eşleri yürüdüğü zaman zamanın kuvvet komutanı astsubaylaıa eşlerinin etekleri altına gizlenen Mao’nun askerleri olarak itham etmiş ve kanunsuz cezalar vermişti demekki adalet herkese gerekliymiş

    Yorum tarafından Dalkılıç — Ağustos 4, 2012 @ 6:00 pm | Cevapla


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: