hikmetyavas

Şubat 28, 2011

İŞTE O SENSİN ENGİN ARDIÇ

Filed under: Köşe Yazılarım ( Denemeler ) — hikmetyavas @ 10:52 am

İŞTE O SENSİN ENGİN ARDIÇ
(Bu yazı e-posta olarak muhatabına gönderilmiştir.)

Bay Engin ARDIÇ,
27 Ağustos 2010 tarihinde Sabah Gazetesinde yazmış olduğunuz “Geliyor Komiser Colombo” başlığı taşıyan yazınızda:

Asker, sivil mahkemede yargılanmak durumuna düşmemek için, suç işlemeyecek. Örneğin:
Camiye bomba atmak, kendi uçağımızı düşürüp bunu Yunanistan’ın üstüne atarak savaş çıkarmak, PKK’nın çarpışmayı sürdürebilmesi için gene kendi uçağımızı düşürerek engellemek, cephanesi biten PKK militanlarına iki kamyon mermi göndermek gibi SAPIK işlere kalkışmayacak… Vatana ihanet etmeyecek…” diyorsunuz.

Hiçbir Türk Askeri, senin yazmış olduğun sapıklıkları yapmayı düşünemez, aklına ve hayaline bile getiremez. Bu tür sapıklıkları, ancak senin gibi vatanını ve vicdanını şahsi çıkarı için satmış hastalıklı kafalar düşünebilir.
Aslında, sizin biat ettiğiniz ağababalarınız bakın sizi nasıl deşifre ediyor:

1. 1996 yılında da, Kanada’da bir KÜRT KONFERANSI düzenlendi. Bu toplantıda, PKK temsilcisi:
 
 “ TARİHE BELGE BIRAKINIZ… Dünyada ve Türkiye’de kamuoyu oluşturabilecek etkinlikte bilim adamı, medya mensubu, yazar, sanatçı ve kanaat önderlerinden karakteri uygun olanları; PARAYLA, SEKSLE, TEHDİTLE VEYA ŞANTAJLA SATIN ALINIZ. Türkiye aleyhine kitap, makale ve bilimsel incelemeler yazdırınız. Demeçler verdiriniz. Televizyon programları ve filimler yaptırınız. Bunlar, bugün için bir anlam ifade etmeyebilir. Ama yakın gelecekte davamızı inceleyenlere birer tutamak ve tarihi belge olacaktır” diyor.
 
Hiç şüpheniz olmasın ki, değirmenine su taşıdığınız efendileriniz, bir gün gelecek sizi parayla mı, seksle mi, tehditle mi veya şantajla mı satın aldıklarını da açıklayacaklardır.
 
2.     İsmail BEŞİKCİ de; “Görünen o ki, Kürt Meselesi PARA ETMEYE başladı. Birçok gazeteci ve aydın, kitaplarının satışını artırmak için de olsa, Kürt Sorunun dillendirmeyi çıkarları için önemli görüyorlar”  diyor.

Kürt aydını Hasan BİLDİRİCİ ise, 13 Mart 2006 tarihli  “ Kürt Konferansları” isimli yazısında; “Türkiye’de bu tür konferanslar bir rant kültürüne dönüştürülmüş. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Kim kimi niye çağırdı o da belli değil… El, cep ilişkilerinin karıştığı bu alanlarda çok saf olduğumuzu biliyoruz”  demek suretiyle parasal ilişkilere dikkat çekiyor.

Görüyor musun, ağababalarınız sizin gibileri nasıl küçümsüyorlar? Sizlerden adeta birer pislik gibi bahsediyorlar.

Onlar için tarihe bırakmaya çalıştığınız belgeler, gelecekte torunlarınız için birer utanç belgesi olacaktır.

3.  27–28 Ağustos 1988 tarihinde, Amerika’da, Michigan Eyaleti’nin Ann Arbor Kentinde 1nci Kürt Konferansı düzenlendi. Bu konferansın açılış oturumunda, ikinci sözü alan ve Türkiye Kürtlerini temsilen katıldığı belirtilen Süleyman KURTİR:
 
Türkiye Kürdistan’ında KÜRTLER, KEMALİST HAREKETİ YOK ETMEK İÇİN BİLİMSEL PROJELER BAŞLATTI” diyor.
 
Arşivdeki yazılarınız incelendiğinde, bütün sermayenizin; Kemalizm’e, Kemalist Cumhuriyete ve Cumhuriyetin en güçlü savunucusu Kemalist Orduya saldırmak olduğu görülmektedir.
 
Bu ülkenin birlik ve bütünlüğüne düşman olan, bu milletin huzura ve güvene asla kavuşmasını istemeyen bölücüler ve teröristlerle aynı dili kullanıyorsunuz ve onların değirmenine su taşıyorsunuz.

Şimdi gördün mü? Sözünü ettiğin “Camiye bomba atmak, kendi uçağımızı düşürüp bunu Yunanistan’ın üstüne atarak savaş çıkarmak, PKK’nın çarpışmayı sürdürebilmesi için gene kendi uçağımızı düşürerek engellemek, cephanesi biten PKK militanlarına iki kamyon mermi göndermek gibi SAPIK düşünceler” ancak sizin gibi zibidilere yakışıyor.
 
Türk Askerini sapıklık ve vatan hainliğiyle itham etmek, kelimenin tam anlamıyla densizliktir. Vatanını ve vicdanını satmış olanlara mahsus bir hainliktir.
 
Hikmet YAVAŞ (İZMİR)
hikmetyavas@gmail.com

Reklamlar

1 Yorum »

  1. Daha ne denebilir ki, ne var ki SATILMIŞLARDAN, DEVŞİRİLMİŞLERDEN, KANI BOZUKLARDAN izan beklemek abesle iştigaldir..

    Yorum tarafından Serendip Altındal — Eylül 27, 2011 @ 10:13 am | Cevapla


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: