hikmetyavas

Mart 11, 2011

BUNLAR İNSANI DİNDEN VE İMANDAN EDERLER.

Filed under: Köşe Yazılarım ( Denemeler ) — hikmetyavas @ 1:58 pm

BUNLAR İNSANI DİNDEN VE İMANDAN EDERLER.

Analarımıza, bacılarımıza ve kız evlatlarımıza sesleniyorum. Kısacası tüm kadınlarımıza sesleniyorum. Lütfen gözlerinizi açın. Yüce Rabbimizin Kuran’ı Kerim’de yüzlerce defa söylediği gibi “Aklınızı kullanın.” Vicdanlarınızın sesini dinleyin. Birlik olun ve çağdışı Taliban zihniyetine geçit vermeyin. Onların değirmenine su taşımayın. Onların kurdukları tuzaklara düşmeyin. Onların sizi ne hale getirmek istediklerini ve nasıl kadın köleler yaratmaya çalıştıklarını artık görün. Örneğin:

1.     Yeni Akit Gazetesi yazarı Asım Yenihaber,  9 MART 2011 günü yazdığı “kadınlar gününde kadın kadıncık bir bakanlık” konulu köşe yazısında, bakın neler söylüyor:

a.     Türkiye’de din ve dindarlar kadın konusuyla sıkıştırılmak istenmiş.”

b.     1930’larda oryantalist bir yaklaşımla kadınlar dine ve dindarlığa karşı kullanılmak için siyasete sokulmuş

c.      1930’ların kadınlı Meclisleri 2000’li yıllara kadar dindarlara karşı kullanılmış

d.     Dinî referanslı bir gelenekten gelen bugünkü iktidar, Cumhuriyet döneminde görülmemiş şekilde kadınlara pozitif ayrımcılık uyguluyormuş

e.     Bize yakıştırılan imajı yanlışlıyalım, göz boyamak için kadın bakanlar tayin edelim deniliyorsa, yanlış yapılıyormuş

f.       Yine de Milli Eğitim gibi, kilit önemde bir bakanlığın bir hanıma verilmesi siyaseti zorlarmış

g.     Millî Eğitim’in kadın bakanı bir ilkmiş! Millî Eğitim’in kadın müsteşarı yine bir ilkmiş!

h.     Millî Eğitimde ilkler sadece bunlar değil ki. Millî Eğitim’de çok sayıda ilk kadın idareciler kümelenmiş durumdaymış.

i.       Dinci yazarımız, bu incileri yumurtladıktan sonra, halkımıza bir çağrıda bulunuyor ve “Sizi bilmem ama ben 12 Haziran’da Milli Eğitim’e bakarak rey vermek istemezdim” diyor.

Muhterem analarımız, bacılarımız ve kız evlatlarımız, şimdi gördünüz mü bu zihniyetin size neyi layık gördüğünü? Lütfen tekrar okuyun. Bu zihniyete göre;

                               I.            Size, seçme ve seçilme hakkı verilemez. Çünkü siz insan değilsiniz.

                             II.            Eğer, hasbelkader seçilir ve Meclise girerseniz, hâşâ dinden çıkar ve dine karşı kullanılmış olursunuz. (Buna göre, gelmiş geçmiş ve bugünkü Meclisteki kadın milletvekilleri din düşmanı oluyor)

                          III.            Siz asla bakan filan olamazsınız, çünkü erkek değilsiniz.

                          IV.            Bırakın bakan olmayı, siz kadınlar müsteşar ve idareci bile olamazsınız.

                            V.            Bu mantığa göre:

         Kadının yeri; evinin 4 duvarı arası oluyor.

         Kadının yeri; kara çarşafın veya burkanın altı oluyor.

         Kadının yeri; erkeğin kölesi oluyor.

Ey kadınlar, Allah aşkına bunu mu istiyorsunuz? Atatürk Cumhuriyeti’nin; erkeklerle eşit olarak size tanıdığı medeni hakları kendinize çok mu görüyorsunuz?  Kadının karnından sıpayı ve sırtından sopayı eksik etmeyin” diyen zihniyetin kölesi mi olmak istiyorsunuz? Bunlara mı oy vereceksiniz? Bunların değirmenine su taşıyarak, kadını köleleştiren düzeni kendi ellerinizle mi kuracaksınız?

Kadını erkeğin kölesi olarak gören zihniyetin İslam dininde yeri yoktur. İslam dini; anaya saygıyı ve kadınlar ile kız evlatları koruyup kollamayı emreder. Erkek olarak sana her şey serbest ama kadınlara her şey yasak. Sen erkek olarak Allahın sevgili kulusun da kadınlar değil mi?

2.     Alın size başka bir örnek:

Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker, tecavüz mağduru kadınlar hakkında şunları söylüyor;

 

Bu suçun işlenmesinde dekolte ve tahrik edici kıyafetler giyinen kadının da etkisi küçümsenmeyecek kadar büyüktür. Bu konuda tabii ki erkek suçludur ama kadının da suçu göz ardı edilirse meseleyi çözümde yanlış adım atmış oluruz. Bu olayda her iki taraf da suçludur.”

Gördünüz mü, kısaca “Dekolte giyen kadın tecavüzü hak eder” diyor. Pek iyi ama, kadınların giydiği elbisenin dekolte sayılmaması ve erkekleri tahrik etmemesi için; Suudi Arabistan veya İran’da olduğu gibi kara çarşaf mı yoksa Taliban Afganistan’ındaki gibi burka mı giymeleri lazım? Dikkat edin bunu söyleyen bir ilahiyat profesörü.

Şimdi tekrar soruyorum, Ey kadınlar, Allah aşkına bunu mu istiyorsunuz? Atatürk Cumhuriyeti’nin; erkeklerle eşit olarak size tanıdığı medeni hakları kendinize çok mu görüyorsunuz?  Kadının karnından sıpayı ve sırtından sopayı eksik etmeyin” diyen bu Taliban zihniyetinin kölesi mi olmak istiyorsunuz? Bunlara mı oy vereceksiniz? Bunların değirmenine su taşıyarak, kadını köleleştiren düzeni kendi ellerinizle mi kuracaksınız?

Eğer CİHAT” isimli kitabı okursanız; İran, Mısır, Fas, Cezayir, Tunus, Pakistan ve Afganistan gibi Müslüman ülkelerde radikal İslamcıların “din adına beraber yola çıktıkları arkadaşlarıyla, bir müddet sonra nasıl dindarlık yarışına girdiklerini ve zaman içinde birbirlerini dinden çıkmakla suçlayıp, katli vaciptir fetvalarıyla nasıl öldürdüklerini ve kadınları nasıl köleleştirdiklerini  ” görürsünüz.

Benim güzelim İslam Dinimi, istismar ederek maddi ve siyasal çıkar sağlamaya çalışan Taliban zihniyeti öyle bir zihniyettir ki; Allahtan korkmaz ve kuldan asla utanmazlar:

Yüce Rabbimiz “…RESULE DÜŞEN, AÇIK BİR TEBLİĞDEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR.” ve “TEBLİĞ ETMEK SANA, HESAP SORMAK BİZE DÜŞER.”  Demek suretiyle ; ” KULLARININ İMANINI YARGILAMA HAKKINI SEVGİLİ PEYGAMBERİNE BİLE VERMEMİŞTİR.”

Kuran’ın bu açık emirlerine rağmen, söz konusu din tüccarları, sanki Allah ile ortakmış gibi;

a.     Halkımızı, inananlar ve inanmayanlar diye hiziplere bölüyorlar.

 

b.     Başı açık kadınları, dinsizlikle itham ediyorlar,

 

c.      Milletvekili seçilen, bakan olan, müsteşar ve idareci gibi görevlere atanan kadınlarımızı, dine ve dindarlığa karşı kullanılmakla itham etmekten çekinmiyorlar.

 

d.     Ve hatta “Dekolte giyen kadın tecavüzü hak eder” diyebiliyorlar.

 

e.     13- 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan 70 yaşındaki adamın, ağzını Allah adıyla eğip bükmesine bakarak “ BELKİ İMAM NİKÂHI YAPMIŞTIR, ÖYLEYSE YAPTIĞI DİNE UYGUNDUR VE MUBAHTIR”  diyebilecek kadar hayâsızlaşıyorlar. Bunlar, dinimize göre resmen ve alenen şirktir. İşte, sözünü ettiğimiz Taliban zihniyetinin kadına bakış açısı budur.

 

Şimdi tekrar soruyorum, Ey kadınlar, Allah aşkına bunu mu istiyorsunuz? Atatürk Cumhuriyeti’nin; erkeklerle eşit olarak size tanıdığı medeni hakları kendinize çok mu görüyorsunuz?  Kadının karnından sıpayı ve sırtından sopayı eksik etmeyin” diyen bu Taliban zihniyetinin kölesi mi olmak istiyorsunuz? Bunlara mı oy vereceksiniz? Bunların değirmenine su taşıyarak, kadını köleleştiren düzeni kendi ellerinizle mi kuracaksınız?

Gazetelerde okumuyor musunuz? Televizyonlarda seyretmiyor musunuz? Bu Taliban, tarikat ve aşiret zihniyeti:

a.     Önce, kız çocuklarının ırzına geçip kirletiyorlar. Sonra aile meclisi kararıyla masum yavruyu öldürüp, sözüm ona namuslarını temizliyorlar. Bunu da töreye veya İslam dinine yamamaya çalışıyorlar.

 

b.     70 yaşında adamlar, torunu yaşındaki kızları kuma olarak yataklarına alıyorlar. Sonra da; imam nikâhı kıydık, İslam dini buna cevaz veriyor diyorlar.

 

c.      En ufak bir şeye kızdıkları anda kadının ağzını burnunu dağıtıyorlar. Mazeret olarak da, dinen kadını dövmenin caiz olduğunu söylüyorlar.

 

d.     Daha fazla tepeleri atarsa; evde, sokakta veya çocuklarının gözleri önünde acımasızca öldürüyorlar.

 

Netice olarak:

1.     Müslüman maskesi takmış bu din istismarcıları; işledikleri her günaha ve yaptıkları her zulme bir dini kılıf uyduruyorlar.

 

2.     Analarına, bacılarına, kız evlatlarına ve kız torunlarına, kısacası kadına saygıları yok.

 

3.     Kadını bir mal ve seks aracı olarak görüyorlar.

 

4.     İslam dinine aykırı olarak, siz kadınlara “ Bu dünyadan ümidinizi kesmenizi ve cennete gitmek istiyorsanız erkeklere kayıtsız şartsız teslim olmanızı ve onların zulmüne razı olmanızı” telkin ediyorlar.

 

5.     Şimdi son olarak tekrar soruyorum, Ey kadınlar, Allah aşkına bunu mu istiyorsunuz? Atatürk Cumhuriyeti’nin; erkeklerle eşit olarak size tanıdığı medeni hakları kendinize çok mu görüyorsunuz?  Kadının karnından sıpayı ve sırtından sopayı eksik etmeyin” diyen bu Taliban zihniyetinin kölesi mi olmak istiyorsunuz? Bunlara mı oy vereceksiniz? Bunların değirmenine su taşıyarak, kadını köleleştiren düzeni kendi ellerinizle mi kuracaksınız?

6.     Artık gözünüzü açın “Söz konusu düzenin temelleri çoktan atıldı ve doludizgin köleleşmeye doğru gidiyorsunuz” benden söylemesi. Allah, tüm kadınların sonunu hayırlı etsin.

 

Selam ve saygılarımla…

 

Hikmet YAVAŞ (İZMİR)   hikmetyavas@gmail.com

Not: Diğer yazı ve görüşleri okuyup yorumlarıyla katkıda bulunmak isteyenler için: https://hikmetyavas.wordpress.com/

Reklamlar

1 Yorum »

  1. […]              b.     BUNLAR İNSANI DİNDEN VE İMANDAN EDERLER. […]

    Pingback tarafından İŞTE BUNLAR “HAŞHAŞİ” VE “HASAN SABBAH” ZİHNİYETLİLERİN, MÜTEDEYYİN MÜSLÜMANLAR ARASINA ATTIĞI NİFAK TOHUMLARIDIR. « hikmetyavas — Ağustos 17, 2011 @ 9:09 am | Cevapla


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: