hikmetyavas

Nisan 11, 2011

GENELKURMAY’A YÖNELTİLEN AHLAKSIZ VE VİCDANSIZ SUÇLAMA

Filed under: Köşe Yazılarım ( Denemeler ) — hikmetyavas @ 2:26 pm

GENELKURMAY’A YÖNELTİLEN AHLAKSIZ VE VİCDANSIZ SUÇLAMA

 

Genelkurmay Başkanlığı, Balyoz yargılamalarıyla ilgili bir açıklama yaptı ve “tutuklamaları anlayamadığını” dile getirdi.

Bunun üzerine, anadan doğma yeminli Cumhuriyet düşmanları ve bölücüler ile kalemini ve bilimini parayla satmış olan vicdansızlar güruhu; Genelkurmay’ın “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” yaygarasını koparmaya başladılar.

Aylar önce medyaya yansıyan ve hukukçular tarafından yerden yere vurulan hukuk ihlalleri hiç dile getirilmedi de, Sanki Genelkurmay Başkanlığı:

1.     Balyoz davasının temelini oluşturan 11 Numaralı CD’deki deliller sahte çıkmadı da “çıktı” mı dedi.

 

2.     Donanma Komutanlığı’ndaki aramada ele geçirildiği iddia edilen delillerin, bilirkişi heyetince incelenmesi neticesinde, söz konusu delillerde önemli maddi hatalar bulunduğunu belirten rapor, 25 Ocak 2011 tarihinde Beşiktaş Adliyesindeki özel savcılığa gönderilmedi de “gönderildi” mi dedi.

 

3.     Sanıkların lehine olan bu rapor, 11 Şubat 2011 tarihinde yapılan duruşmada, özel yetkili savcılık tarafından mahkeme heyetine gizlenmeden sunuldu da “sunulmadı” mı dedi.

 

4.     Beşiktaş 10’ncu Ağır Ceza Mahkemesi yargıçları 11 Şubat tarihli duruşmada, 163 sanığın lehine olan bu raporu görmeden, tümünün tutuklanmasına karar vermedi de  verdi” mi dedi.

 

5.     Kendi isteğiyle, ta Brezilya’daki Ataşelik görevini bırakarak gelen subay, kaçma şüphesi var gerekçesiyle tutuklanmadı da “tutuklandı” mı dedi.

 

6.     Habur sınır kapısından gelen teröristler, pişman olmadıklarını söylemelerine rağmen, sanki pişmanmış gibi yasadan yararlandırılıp serbest bırakılırken, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin onurlu mensuplarına terörist muamelesi yapılmadı da “yapıldı” mı dedi.

 

7.     Terörle mücadele eden çiçeği burnunda teğmenin telefonuna, polis tarafından sahte deliller yüklenmedi de “yüklendi” mi dedi.

 

8.     Bir belge üzerindeki el yazısının, muvazzaf bir Koramirale ait olduğu ileriye sürülerek tutuklanmasından sonra, İstanbul Polisi Kriminal laboratuarında yapılan inceleme sonucunda o el yazısının söz konusu Koramirale ait olmadığı kesin olarak tespit edildi deedilmedi” mi dedi. Bu rapor;

 

a.     Terörle Mücadele Şubesi tarafından bir ay tutulmadı da “tutuldu” mu dedi.

 

b.     Savcılık, sanıklar tutuklandıktan sonra bir ay gecikmeyle gelen bu raporu, davanın görüldüğü 12nci Ağır Ceza Mahkemesi yerine 10ncu Ağır Ceza Mahkemesine göndermedi de “gönderdi” mi dedi.

 

9.     Bütün bunlar, medyaya yansımadı da, Genelkurmay mı  yansıttı

Bir an için bütün bunların size, akrabalarınıza veya meslektaşlarınıza yapıldığını farz edin, ne hisseder ve ne düşünürdünüz?

Eminim ki, o Allahtan korkmayan ve kuldan utanmayan kapkara vicdanlarınız hiçbir şey hissetmezdi.

Çünkü sizin ar damarınız çatlamış.  İlkesizsiniz. Her renge dönüşebilen bukalemun gibisiniz. Dün ak dediğinize, bugün kara diyebilecek kadar yüzsüzsünüz. Örneğin:

1.     Cumhurbaşkanı Gül;

 

a.     Uzun tutukluluk süresinin fiili mahkûmiyete dönüştüğünden” şikâyet ettiği zaman “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” aklınıza gelmedi.

 

b.      YGS sınavında şifre uygulandığı iddiasını savcı henüz inceleme aşamasındayken, Cumhurbaşkanı “ Şifre yok, ben tatmin oldum” dediği zaman “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği yine aklınıza gelmedi.

 

c.      Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddiaları üzerine, Cumhurbaşkanı Gül; “Belediye Başkanına sonuna kadar kefilim” dediği zaman “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” yine aklınıza gelmedi.

 

d.     Ama Genelkurmay “tutuklamaları anlayamadığını” dile getirdiği zaman; “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” ithamını ahlaksızca,  yüzsüzce ve büyük bir pişkinlikle dillendirebildiniz.

 

2.     Başbakan Recep Tayyip Erdoğan;

 

a.      Ben bu davanın savcısıyım” dediği zaman “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” aklınıza gelmedi.

 

b.     Yine Başbakan, masuniyet karinesini hiçe sayarak “ Suçlu oldukları henüz ispat edilmemiş tutukluları, çete olmakla” itham ettiği zaman“Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” aklınıza gelmedi.

 

c.      Bununla da yetinmeyen Başbakan “Yargı benim işime karışmasın dediği, yargının aleyhte verdiği her kararda kıyameti kopardığı” ve bu gibi kararlara imza atan savcı ve yargıçlar hakkında, diğerlerine ibret olacak şekilde linç kampanyası estirildiği zaman Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” aklınıza gelmedi.

 

d.     Ayrıca, Başbakan “Kamu yararı gibi kavramlarla, özelleştirmeler iptal ediliyor, yargı bu nedenle iptal kararı vermemeli” dediği zaman “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” yine aklınıza gelmedi.

 

e.     Ama Genelkurmay “tutuklamaları anlayamadığını” dile getirdiği zaman; “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” ithamını ahlaksızca,  yüzsüzce ve büyük bir pişkinlikle dillendirebildiniz.

 

3.     Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek;

 

a.     Adalet Bakanı olduğu dönemde; Erzincan eski Cumhuriyet Başsavcısı Cihaner’e telefon ederek “Tarikat mensuplarının tutuklanması, secim öncesi bizi zor duruma sokar, tutukluları serbest bırakın  dediği zaman “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” aklınıza gelmedi.

 

b.     YGS sınavında şifre uygulandığı iddiasını savcı henüz inceleme aşamasındayken “Cumhurbaşkanı şifre yok, ben tatmin oldum dediyse biz de tatmin olmuşuzdur” dediği zaman “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği yine aklınıza gelmedi.

 

f.       Ama Genelkurmay “tutuklamaları anlayamadığını” dile getirdiği zaman; “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” ithamını ahlaksızca,  yüzsüzce ve büyük bir pişkinlikle dillendirebildiniz.

 

4.     Milli Eğitim Bakanı Çubukçu;

 

a.     ÖSYM açıklamaları bizi tatmin etti. Şifreleme yok. Göreceksiniz bak bu soruşturmadan bir şey çıkmayacak” dediği zaman “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” aklınıza gelmedi.

 

a.     Ama Genelkurmay “tutuklamaları anlayamadığını” dile getirdiği zaman; “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” ithamını ahlaksızca,  yüzsüzce ve büyük bir pişkinlikle dillendirebildiniz.

 

5.     YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan;

 

a.     Türban ve katsayı konularında hukuki sorunları aşmak için “Biz de hukukun arkasından dolanırız” sözleriyle, resmen ve alenen hukuk ihlali çağrısı yaptığı zaman “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” aklınıza gelmedi.

 

b.     YÖK Başkanı yine kendisini savcı yerine koyarak, YGS’ deki şifre iddialarını reddedip “Bu sınav tarihte yapılan en ciddi sınavdır” dediği zaman “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” yine aklınıza gelmedi.

 

c.      Ama Genelkurmay “tutuklamaları anlayamadığını” dile getirdiği zaman; “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” ithamını ahlaksızca,  yüzsüzce ve büyük bir pişkinlikle dillendirebildiniz.

 

6.     Halen, çalışmakta olan polis şefleri;

 

a.     Köşe yazarlığı yaptıkları ve yazılarında; Türk Ordusu mensupları ile Atatürkçü aydın bilim adamı ve yazarları Ergenekoncu olmakla itham ederek, savcı ve yargıçlara yol gösterdikleri zaman“Adil yargılamayı etkileme suçunu işledikleri” aklınıza gelmedi.

 

b.      Ayrıca, Polis Akademilerinde “Siyasi mahiyette toplantılar düzenledikleri ve bu toplantılarda Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü zedeleyici çalışmalara ev sahipliği yaptıkları” zaman “Anayasal suç işledikleri” aklınıza gelmedi.

 

c.      Yine polis tarafından “Bazı sanıkların cep telefonlarına sahte suç delillerinin yüklendiği, bazı CD’lere ve bant çözümlerine sahte veriler eklendiği ve düzmece arama tutanakları düzenlendiği” ortaya çıktığı zaman “Adil yargılamayı etkileme suçunu işledikleri” yine aklınıza gelmedi.

 

d.     Ama Genelkurmay “tutuklamaları anlayamadığını” dile getirdiği zaman; “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” ithamını ahlaksızca,  yüzsüzce ve büyük bir pişkinlikle dillendirebildiniz.

 

7.     Habur Sınır Kapısından gelen teröristlerin ayağına;

 

a.     Türkiye Cumhuriyeti hukukunda olmayan “seyyar mahkeme” gönderildiği zaman “Anayasal ve adil yargılamayı etkileme suçunun işlendiği” aklınıza gelmedi.

 

b.     Ayrıca “Pişman olmadıklarını açıkça beyan eden teröristler” etkin pişmanlık yasasından yararlandırılarak serbest bırakılıp, tüm şehitlerimizin kemikleri sızlatıldığı ve analarının yürekleri parçalandığı zaman “Anayasal ve adil yargılanmayı etkileme suçunun işlendiği” aklınıza yine gelmedi.

 

c.      Ama Genelkurmay “tutuklamaları anlayamadığını” dile getirdiği zaman; “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” ithamını ahlaksızca,  yüzsüzce ve büyük bir pişkinlikle dillendirebildiniz.

 

8.     Örgütün kasası diye itham ederek yargıç ve savcılara hedef gösterdiğiniz masum bir insana;

 

a.      Kanserin ölüm safhasındayken bile zulüm yapılmasını reva gören sizler o insanın cenazesini bile kaldıracak parası olmadığı anlaşılınca “adil yargılamayı etkileme ve insanlık suçunun işlendiği” hiç aklınıza gelmedi.

 

b.     Ama Genelkurmay “tutuklamaları anlayamadığını” dile getirdiği zaman; “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” ithamını ahlaksızca,  yüzsüzce ve büyük bir pişkinlikle dillendirebildiniz.

 

9.     Türban davası nedeniyle, kararı veren Danıştay Yargıçlarının;

 

a.     İşte o yargıçlar” diye resimlerini basıp, âdete öldürülmeleri için hedef gösterildiği zaman “Cinayete azmettirme suçunun işlendiği” hiç aklınıza gelmedi.

 

b.     Ama Genelkurmay “tutuklamaları anlayamadığını” dile getirdiği zaman; “Adil yargılamayı etkileme suçunu işlediği” ithamını ahlaksızca,  yüzsüzce ve büyük bir pişkinlikle dillendirebildiniz.

Sizlere, bunlar gibi daha yüzlerce örnek verebilirim. Ama sizler, Türk Silahlı Kuvvetlerine yapılan bu haksız ve maksatlı suçlamaların karşısında ilkeli, dürüst ve vicdanlı bir tavır alamazsınız.

Çünkü sizler de o hukuksuzluk tezgâhının birer parçasısınız. Yandaş medyanın “Özel yetkili tetikçi gazetecileri” olarak, efendilerinizin işine gelmeyenleri;

a.     Darbeci ilan etmekle,

 

b.     Sindiremediklerinizi, itibarsızlaştırmakla,

 

c.      Muhalefet etmekte direnenlere karşı kullanılmak üzere düzmece ihbar mektupları ve sahte deliller üretmekle,

 

d.      Sanıkların lehine olabilecek delilleri karartmakla,

 

e.     Cumhuriyet düşmanları ile bölücülerin değirmenine su taşımakla,

 

f.       Ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlük taraftarı ve Atatürkçü Cumhuriyet sevdalılarını gözaltına aldırıp, tutuklattırmakla görevli olduğunuzu düşünüyorum.

 

Hikmet YAVAŞ (İZMİR) hikmetyavas@gmail.com

Reklamlar

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: