hikmetyavas

Nisan 23, 2011

ŞEYTANCA, ACIMASIZ, AHLAKSIZ VE HUKUKSUZ BİR İKTİDAR MÜCADELESİ

Filed under: Köşe Yazılarım ( Denemeler ) — hikmetyavas @ 1:38 pm

ŞEYTANCA, ACIMASIZ, AHLAKSIZ VE HUKUKSUZ BİR İKTİDAR MÜCADELESİ

Şeytanca, acımasız, ahlaksız ve hukuksuz bir iktidar mücadelesi sürüyor.

Bizler, bu mücadelenin; siyasi partiler arasında, demokratik bir düzen içinde, hukuk ilkelerine uygun olarak cereyan ettiğini ve hür irademize dayanarak yapacağımız seçimler sonucunda, millet iradesinin tecelli edeceğini zannediyoruz. Buna inandırılıyor ve inanıyoruz.

Aslında, Bu iktidar mücadelesinin içinde; siyasi partiler, serbest seçim, demokrasi ve millet iradesi yok.

Sinsice, Anayasal kurumlara sızarak devlet gücünü ele geçiren, kendilerine biat etmeyenlerin, yandaş olmayanların ve muhaliflerin tepelerine binen ve milleti yönetmek için kendi kendilerini vasi tayin eden karanlık bir güç var.

Bunlar; Din, iman, Allah ve Peygamber adını bolca kullanan, özgürlük ve demokrasi laflarını dillerinden düşürmeyen, sinsi ve organize bir güç.

Devlet kurumlarına sızmış, eğitim sistemini ele geçirmiş, siyaset, bürokrasi, ekonomi, medya, iş dünyası, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarıyla desteklenen, demokrasi dışı bir vesayet rejiminden bahsediyoruz.

Kendilerine biat etmeyen devlet kurumları ve namuslu aydınlarla açıkça mücadele ediyor ve saldırıyorlar.

Ele geçirdikleri siyasi partilerin yönetim kademelerine ve kilit noktalarına kendi sözlerinden çıkmayacak müritlerini yerleştiriyorlar. Biz onları seçtiğimizi ve bizi yöneteceklerini zannediyoruz. Aslında, ipler perde arkasındaki patronun ve çekirdek kadrosunun ellerinde.

 Böylece, seçtiğimizi zannettiğimiz vekillerimizi ve bakanlarımızı yönetiyorlar ve esasen millet iradesini gasp ediyorlar.

Vesayet rejimini devam ettirebilmek ve güçlendirmek için; Yatak odalarına kadar, yasadışı bir şekilde milleti dinliyor ve gözetliyorlar. İnsanların özel hayatlarını kaydediyorlar. Kesiyor, biçiyor ve yeniden birleştirip sahte suç delilleri üretiyorlar.

 Düzmece ihbar mektupları yazıyorlar. Şantaj yapıyorlar ve iftira atıyorlar. Sabıkalılardan ve pişmanlık yasasından yararlanmak isteyen terörist eskilerinden, yalancı gizli tanıklar buluyorlar.

Böylece siyasete, bürokrasiye, iş dünyasına, sendikalara, sivil toplum kuruluşlarına, yandaş olmayan medyaya ve muhalif aydın ve bilim insanlarına korku salıyorlar.

Halkımızı, sürekli “Asker darbe yapacak” ve “Din elden gidecek”  korku ve baskılarıyla sindirmeye çalışıyorlar.

Aslında, sivil darbenin ve zulmün daniskasını kendileri yapıyorlar.

Güzelim İslam Dinini istismar ederek, mütedeyyin Müslümanları soyup soğana çeviriyorlar. Sanki Allah ile ortakmışlar gibi, işlerine gelmeyen herkesi “Din düşmanı” olmakla karalıyor ve şirke giriyorlar.

Semalarında 5 vakit ezan okunan, camilerinde serbestçe ibadet edilen Türkiye Cumhuriyeti devletini el altından “Darülharp”  ilan ediyorlar. Yandaşlarına “Bu kâfir devlete vergi vermeyin, bunun yerine bizim kurduğumuz gıda bankacılığı yapan derneklere bağışta bulunun ve vergiden düşün” propagandasını yapıyorlar. Bu gibi kanunları, kendilerine biat etmiş siyasiler kanalıyla çıkarıp devlet kasasını işte böyle soyuyorlar.

Hileli sınavlarla kendi yandaşlarını kazandırıyorlar ve yandaş olmayanların haklarını çalarak kul hakkı yiyorlar.

Bugün ileri demokrasi, millet iradesi, çok seslilik, basın özgürlüğü, yargı bağımsızlığı ve hukukun üstünlüğü konularında hassasiyetlerini dile getiren sözde aydınların, millet iradesini gasp eden yasadışı karanlık gücü görmezden gelmeleri ve hatta şirin görünecek şekilde selamlar çakmaları ahlaksızlığın ve ikiyüzlülüğün daniskasıdır.

İleri demokrasi, hak, hukuk, adalet, din, iman, Allah ve Peygamber’den söz edenlerin:

     a.     Ekmeğini kaybetmemek için protestoda bulunan tekel işçilerinin; kış ortasında tazyikli suyla yerlerde süründürülmelerini, coplanmalarını, gaz bombasıyla püskürtülmelerini ve içi su dolu havuza atılmalarını görmemeleri ve üstüne üstlük 8 yıl hapisle yargılanmalarına ses çıkarmayıp, ileri demokrasi ve hukukun üstünlüğünden bahsetmeleri vicdansızlıktır.

     b.     Parasız eğitim isteyen ve hileli sınavlarda canı yanan protestocu öğrencileri, örgüt üyesi olmakla itham etmek ve yargılayarak hapse tıkmaya çalışmak hukuksuzluktur. Buna karşılık sokakları cehenneme çeviren, Molotof kokteyli atan, belediye otobüsü ve işyerlerini yakan ve masum insanların ölmesine sebep olan terör örgütü yandaşlarının eylemlerini “Demokratik tepki” olarak nitelendirmek, ahlaksızlıktır.

      c.      Fakirlere yardım için Allah adı kullanılarak toplanan paraları cebe atmak, bunların yargılanmalarına izin vermemek ve yargıya intikal etmiş yolsuzluk dosyalarını hasıraltı etmek, İslam dinine ile adalete aykırı suç ve günahtır.

     d.     Muhalif olan herkesi “Varlığı henüz kanıtlanmamış olan bir terör örgütünün üyesi olmakla itham etmek”  buna karşılık Habur Sınır kapısından gelerek “Pişman olmadıklarını beyan eden teröristlerin serbest bırakılmalarına ses çıkarmamak”  ikiyüzlülüktür.

      e.     Halkın vermediği yetkiyi ve gücü, anayasal devlet kurumlarına sızarak ele geçirmeye çalışmak “Millet iradesini gasp etmektir, sivil darbedir ve anayasal suçtur.”

 Bunları görmezden gelerek ileri demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, adaletten, dinden ve imandan bahsedip, millet iradesini gasp eden sivil darbecileri meşrulaştırmaya çalışanların ve methiyeler düzenlerin ar damarlarının çatlamış olduğunu düşünüyorum.

Selam ve saygılarımla.

Hikmet YAVAŞ (İZMİR) hikmetyavas@gmail.com

Reklamlar

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: