hikmetyavas

Nisan 24, 2011

GİZLİ KRİPTODAKİ AKILLI VE APTAL İŞGÜZARLAR

Filed under: Köşe Yazılarım ( Denemeler ) — hikmetyavas @ 3:58 pm

Amerikan Hava Üniversitesi’nde, insanlar hakkında sıkça kullanılan bir tekerleme duymuştum. Buna göre;

      1.     “İnsanlar; akıllı ve aptal olarak ikiye ayrılırmış.

      2.     Akıllı ve aptallar da; tembel ve çalışkan olarak ikiye ayrılırmış.

      3.     Eğer bir insan:

              a.Akıllı ve tembel ise; Amir yapın (Çünkü teferruatla uğraşmaz, ayaklarını uzatır, stratejik düşünür ve yaratıcı kararlar alır.)

             b.Akıllı ve çalışkan ise; Kurmay heyetine alın ( Çünkü teferruat dâhil tüm bilgileri toplar, doğruluğunu teyit eder, lüzumsuzları eler ve nihai kararı verecek olan amire sunar.)

             c. Aptal ve tembel ise; Kazanmaya çalışın.

             d. Aptal ve işgüzar ise;

                       I. İçinizdekileri; imha edin, deliğe süpürün, üzerine sifonu çekin  ( Çünkü kendilerini göstermek için, tüm birliği mahvedecek aptalca işler yapmaya, bir çuval inciri berbat etmeye, bilerek veya bilmeyerek kullanılmaya, satın alınmaya ve ihanete müsaittirler)

                       II. Eğer rakip tarafın içindeyse; Deliğe süpürmeyin ve kullanın (Çünkü menfaatlerine düşkündürler, aldatılmaya, kullanılmaya, işbirliğine ve ihanet etmeye yatkındırlar. Hele bir de, sırtlarını sıvazlayıp gururlarını okşadınız mı; menfaatleri ve kendilerini göstermek için Roma’yı bile yakabilirler. Bu nedenle el altından destekleyin ve mümkünse rakip tarafın amiri pozisyonuna yükselmesini sağlayın) diyorlar.

 Wikileaks kanalıyla sızan Amerikan gizli belgelerini inceleyin.

Avrupa Birliği ve Amerikan yetkilileri ve hatta sıradan memurları önünde “ icazet almak için” yalvarıp yakaranlara bakın.       

Avrupa Birliği Eski Türkiye Temsilcisi Karen FOGG ile işbirliği yapan işgüzarların e-postalarını okuyun.

Bir taraftan din, iman, Allah ve Peygamber sözlerini dillerinden düşürmeyip, diğer taraftan Amerikalıları veli edinen ve onların çıkarlarına hizmet edenlere bakın.

 Türkiye Cumhuriyetine, Türk Ordusuna ve Atatürkçü aydınlara günde üç öğün küfreden gazeteleri, sahiplerini ve köşe yazarlarını gözünüzün önüne getirin.

Şimdi bütün önyargılarınızdan arının, aklınızın, mantığınızın ve vicdanınızın sesine kulak verin; Amerikan Hava Üniversitesi’nde söylenen yukarıdaki tekerlemeyi tekrar okuyun ve kimin ne olduğuna, kimin kimi nerelere getirdiğine, kimin kimi kullandığına, kimin kime ihanet ettiğine ve kimin kime uşaklık yaptığına karar verin.

Eğer karar veremediyseniz, ABD’nin Ankara Büyükelçisi Robert PEARSON tarafından, 22 Mart 2003 tarihinde Washington’a gönderilen aşağıdaki kriptoyu dikkatle okuyun (Bu kripto, Sayın Merdan YANARDAĞ’ın yazdığı “ Bir ABD-AKP-Cemaat Projesi. 1. Cumhuriyetin Sonbaharı” isimli kitaptan alıntı yapılarak Sayın Emin ÇÖLAŞAN tarafından 24 Nisan 2011 tarihinde SÖZCÜ Gazetesinde yayınlanmıştır.) Söz konusu kriptoda şunlar yazıyor:

“…Türk generalleri AKP’den seçilen Tayyip Erdoğan’ın davranışlarından büyük rahatsızlık duyuyor. Erdoğan güçlü bir müttefikimizdir.

Generallerin bu tutumu, Amerikan çıkarlarının korunması açısından engelleyicidir.

Orgeneral Hilmi ÖZKÖK’ün sadakatli duruşuna sahip çıkmalıyız.

Muhalif orgeneraller, Hilmi ÖZKÖK’ün çizgisine itiraz etmektedirler.

Erdoğan, kendisine Amerikan desteğinin devamı halinde; ABD’nin bir müttefiki olarak, Ortadoğu ve Irak dahil olmak üzere Türk hava sahasını, kara ve demiryolları ile Mersin ve İskenderun limanlarını kullanımımıza açacağını taahhüt etmektedir…

Ancak, Türk Ordusundaki üst rütbeli subaylar tarafından sürekli engellenmek istenmekteyiz. Amerikan çıkarlarına karşı çıkan orgeneraller; Aytaç YALMAN, Şener ERUYGUR, Çetin DOĞAN, Hurşit TOLON, Fevzi TÜRKERİ, Tuncer KILIÇ ve Yaşar BÜYÜKANIT, Genelkurmay Başkanı Hilmi ÖZKÖK’ün emir ve talimatlarına uymadıkları gibi, her an muhtıra verebilirler.

Bu bakımdan değerlendirildiğinde, (AKP adına) güçlü bir medya grubunun oluşturulmasına acilen ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konu Recep Tayyip ERDOĞAN’la paylaşılmış olup, gereğinin yapılacağı hakkında olumlu değerlendirmelerin yapıldığı ve yapılacağı teyidi alınmıştır.”

Şimdi, bu kriptoyu okuyan bu ülkenin vatansever namuslu siyasileri, Bakanlıkların namuslu bürokratları, bu Cumhuriyetin namuslu savcıları ile yargıçları, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın ve Emniyet Teşkilatı’nın içindeki vatansever mensupları ve bu ülkenin Cumhuriyet sevdalısı aydınları, bilim insanları, medya mensupları ve vatandaşları hep beraber gaflet uykusundan silkinerek ayağa kalkıp:

  1. Bu kriptonun peşine düşmeli, doğruluğunu teyit etmeli, yapılan ahlaksız teklifleri, kirli pazarlıkları, kurulan tezgâhları ve yapılan işbirliklerini bu milletin gözleri önüne sermelidir,

  2. Türk Ordusu mensupları ile Cumhuriyet sevdalısı Atatürkçü aydınlar, bilim insanları ve medya mensupları aleyhine açılan davaların iddianameleri ve delilleri;  ehliyetli, tecrübeli ve tarafsız hukukçular ile bilişim ve iletişim teknolojilerine vakıf uzman heyetler tarafından süratle incelenmeli ve ABD Elçisinin kriptosunda belirtilen pazarlıklar ve varılan mutabakatlarla olan illiyet bağı varsa tespit edilmelidir.  

  3. Varsa yasadışı dinleme ve kayıt yapanlar, sahte delil üretenler, sanıkların lehine olan delilleri gizleyenler, medyaya bilgi sızdıranlar, sahte ihbar mektupları düzenler, yalancı gizli tanıklık yapanlar, yalancı gizli tanıklığa zorlayanlar, hukuk ihlalleri yapanlar ve yetkilerini kötüye kullananlar ortaya çıkarılıp, haklarında gerekli işlemler yapılmalıdır.

     4.     2003 yılından başlayarak bugüne kadar medya kuruluşlarındaki el değiştirmeler, satın alan patronların mali durumları, kredi ve finansman kaynakları, aldıkları ihaleler ve yasalara uygunlukları tarafsız uzmanlar heyeti tarafından incelenmelidir.

     5.     Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasal sistemi içinde yer alan resmi devlet kurumları içinde,  kendi devletinin resmi kurumları ve Ordusu aleyhine, yabancı bir devletle işbirliği yapanlar varsa ortaya çıkarılmalı ve yasal çerçevede en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.

 Yukarıdaki hususlar süratle incelenip, kamu vicdanı tatmin olacak şekilde gerçeklerin ortaya serilmesinin şart olduğuna inanıyorum. Çünkü bir ülkenin menfaati başka bir ülkenin menfaatiyle çatıştığında, kendi ülkesinin ve halkının menfaati yanında yer almayanlar, bir şekilde satın alınmış vatan hainleridir diye düşünüyorum.

Hiç kimse bu milleti, Amerikan Hava Üniversitesi’nde söylenen tekerlemedeki gibi, aptallar sınıfına sokmaya çalışmamalıdır.

Selam ve saygılarımla…

Hikmet YAVAŞ (İZMİR) hikmetyavas@gmail.com

Reklamlar

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: