hikmetyavas

Temmuz 14, 2011

GAFLET, DALALET VE HATTA HIYANET İÇİNDEKİ UŞAKLAR 13 ŞEHİDİMİZİN KANINDA BOĞULACAKSINIZ

Filed under: Köşe Yazılarım ( Denemeler ) — hikmetyavas @ 7:41 pm

GAFLET, DALALET VE HATTA HIYANET İÇİNDEKİ UŞAKLAR 13 ŞEHİDİMİZİN KANINDA BOĞULACAKSINIZ

1. 10 Temmuz 2011 günü yayınlanan “DELİLLERİYLE BİRLİKTE GERÇEK DARBE PLANINI AÇIKLIYORUM” başlığını taşıyan yazımın sonunda:

“Bundan sonra Türk Halkı; “Analar ağlamasın, ileri demokrasiye geçiyoruz ve vesayete son veriyoruz” sloganları arkasına saklanarak “Kürt Açılımı, Demokratik açılım, Demokratik özerklik ve Sivil Yeni Anayasa yapıyoruz” adı altında yapılacak olan her değişikliği dikkatle takip etmelidir.

Özgür Bireyler Topluluğu-Nasname” isimli Kürt Sitesinde yazılan şu satırları unutmamak için bir kenara yazın:

Özerk Kürdistan, tartışma gerektirmeyecek kadar açık bir tanımdır. Bu tanım, bütün Kuzey Kürdistan’ı kapsayan, kendi parlamentosu, kendi bütçesi, merkezi hükümetten bağımsız bazı ekonomik, siyasal ilişkileri, kendi ordusu olan ve sınırları da belli olan özgün bir yönetim biçimidir. Bunun en somut örneği ise Güney Kürdistan’dır. Yani özerk Kürdistan, Kürtlerin kendi kaderlerini tayin etme hakkını kullandığı, koşullar gereği şimdilik ilan edemediği bağımsız devletin ön hazırlığıdır bir anlamda. Bu nedenle, BDP’nin “özerk Kürdistansöylemine karşı duracak bir yurtsever düşünülemez” diyorlar.

Gördünüz mü? Neymiş?

Özerk Kürdistan, Kürtlerin kendi kaderlerini tayin etme hakkını kullandığı, koşullar gereği şimdilik ilan edemediği bağımsız devletin ön hazırlığı imiş.” Sözleriyle, bundan sonra olabileceklere dikkat çekmeye çalışmıştım.

2. Bugün 14 Temmuz 2011; Demokratik Toplum Kongresi Eşbaşkanı Aysel Tuğluk, Diyarbakır’da yaptıkları toplantısı sonrası “Demokratik özerkliği” ilan ettiklerini açıkladı.

3. Bugün 14 Temmuz 2011; DİYARBAKIR’ın Silvan ve Kulp ilçeleri arasında arama yapan askerler PKK tarafından pusuya düşürüldü; 3’ü uzman erbaş, 10’u er olmak üzere 13 askerimiz şehit oldu. 2’si ağır 7 askerimiz de yaralandı.

4. Şimdi; söz konusu yazımda “Gaflet, dalalet ve hatta hıyanet” arasında top gezdirenlere sesleniyorum; ülkemizin doludizgin bölünmeye doğru gitmesinden ve akan şehit kanlarından mutlu musunuz? Başınız göğe erdi mi? Uşaklık ettiğiniz efendileriniz size madalya taktılar mı? Damarlarınızda şeytan dolaşıyor.

Lütfen  https://hikmetyavas.wordpress.com/ adresindeki:

             a.      DELİLLERİYLE BİRLİKTE GERÇEK DARBE PLANINI AÇIKLIYORUM

             b.      DAMARLARINDA ŞEYTAN DOLAŞIYOR.

             c.       BİR DEVLET VE SİLAHLI KUVVETLER İÇERİDEN NASIL PARÇALANIR?

             d.      BÖLÜNMEYE VE KÜRT BAĞIMSIZLIĞINA GİDEN YOL HARİTASI

             e.      TÜRKİYE CUMHURİYETİ TASFİYE EDİLİYOR, HÂLÂ UYANMAYACAK MISINIZ?

Başlıklı yazıları açıp tekrar okumanızı ve mümkünse dostlarınıza dağıtmanızı diliyor, selam ve saygılar sunuyorum.

Hikmet YAVAŞ (İZMİR) hikmetyavas@gmail.com

Reklamlar

2 Yorum »

  1. […] 57.GAFLET, DALALET VE HATTA HIYANET İÇİNDEKİ UŞAKLAR 13 ŞEHİDİMİZİN KANINDA BOĞULACAKSINIZ Yorumlar (4) BeğenBe the first to like this post. […]

    Pingback tarafından YAZI BAŞLIKLARI ( Lütfen okumak istediğiniz yazının üzerini tıklayın ) « hikmetyavas — Temmuz 14, 2011 @ 7:46 pm | Cevapla

  2. Sayın Paşam;
    Ülke öyle bir hal aldı ki milletimizin askere saygısı sevgisi kalmadı, öte yandan açlık, işsizlik, yolsuzluk aldı basını yürüdü. Hükümet öyle bir hal aldı ki bir Ergenekon türküsü tutturdu gidiyor. Ve bu uğurda Saygın Kuvvet Komutanlarımızı, emekli veya muvazzaf paşalarımızı,içeri almaya başladı hemde ortada suç isnat edebilecek bir delil bile olmadan. Bence amaç bu ülkenin saygın askerlerini lekelemek ki başarılılar, sonrasında da kürt devletini kurdurmak ve hatta kolonileşmeye izin vererek ülkeyi tamamen parsellere bölmek. Size çok teşekkür ediyorum kanayan yaralarımızı dile getirdiğiniz için ve rica ediyorum güncel terör ve Fırtına Paşam gibi saygın insanların yaralarını dile getirmeye devam eden. Ayrıca korkuyorum da bunu sizden rica ederken, çünkü bu ülkede doğru söyleyen yada düzene karşı çıkan Ergenekoncu oluyor. Bu durumda başta siz ve hatta ben bile tehlikede oluyoruz, Saygılarımla ”99-”00 Makam Şöförünüz…

    Yorum tarafından Cengizhan Korkmaz — Temmuz 15, 2011 @ 4:32 pm | Cevapla


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: